החובבנים מחכים למוזה שתבוא,
אנחנו באים לעבודה.

אנחנו אתכם עד שהלקוח שלכם יחווה את החוויה ויאמר לנו:
"ראיתי את הסרט שלכם, מצאתם חן בעיני, בואו נעבוד יחד".


התקשרו עכשיו : 077-411-8100
 

תכנית עסקית

מאת בית תוכן‏ בתאריך יום שישי 25 מאי 2012‏ בשעה 12:08

והיום בתוכנית... תוכנית עסקית


אתה בתחילת הדרך? הרגע סיימת שנה ראשונה כעצמאי? רוצה להקים עסק חדש? מחפש משקיע לסטארט אפ גאוני? צריך הלוואה לצורך פיתוח העסק? רוצה למכור חלק מהעסק שלך? אם ענית "כן" על אחת השאלות, אתה זקוק לתוכנית עסקית.
כל מי שעבר את המשוכה הפסיכולוגית של שינוי תפיסת הדרך בה ברצונו להתנהל בעולם מבחינה תעסוקתית, והחליט להפוך משכיר ליזם עצמאי, נתקל מהר מאד במשוכות רבות נוספות, הנובעות מהבחירה בעצמאות.
רק שנבין – עצם המעבר משכיר לעצמאי הוא הצעד היזמי הגדול ביותר, הוא הצעד בעל האומץ הגדול ביותר... עם הסיכון הקטן ביותר...

אבל - בין היתר, צריך פתאום  להתמודד עם הצורך בלקיחת אחריות על מלוא הקמתו וניהולו של עסק על כל מה שמשתמע מזה.וכדאי להשקיע את מיטב ומירב ההכנה לפני, על מנת שבמשוואת הסיכון סיכוי לא נצא פארש...
אציין רק כי, השוקל להפוך משכיר לעצמאי, יצטרך לארגן את החיים שלו באופן כזה שיתאפשר לו מבחינה אישית, משפחתית, חברתית, מקצועית ובעיקר – כלכלית, לפעול כעסק עצמאי זמן מספיק כדי להגיע לנקודת האיזון (break even) בה ההכנסות יתאזנו עם ההוצאות והעלויות, ולהמשיך ממנה לצמיחה עסקית, על מנת להפוך את העסק לבעל זכות קיום – כלומר – לעסק רווחי ומתפקד.
אז....אחרי שבדקנו את השטח, את הנישה, את מה אנחנו יודעים יותר טוב ממתחרינו וגם מאילו הפוטנציאליים... מגיע שלב התוכנית העסקית.

לפני שנעסוק במבנה התוכנית העסקית ותכולתה, יש לוודא תחילה שברור לנו מהי בכלל תוכנית עסקית, מתי מכינים אותה, מי זקוק לתוכנית ולשם מה הוא זקוק לה.
התכנית העסקית -מטרתה לבחון את כדאיותו של המיזם ו/או העסק נועדה, כמובן, בראש ובראשונה להבהיר , האם יש טעם בכלל, להתחיל בדרך זו.או שהרעיון של למכור עלי שלכת באביב לא יתפוש...
תוכנית עסקית היא מסמך, המציג את מפת הדרכים שתסייע לבעל החברה  להחליט על הכיוון אליו חברתו שואפת, ובכך לנווט את הדברים קדימה ויחד עם זאת לשמור על מיקוד ביעדים שהוצבו לאורך זמן.
ככלי תכנוני, התוכנית מלווה את בעליה לפני ולאורך כל הדרך. עליה להיות דינאמית ויש לעדכנה באופן שוטף, על-מנת "לראות את הנולד" בכל עת ולהימנע מ"כיבוי שריפות", הכל כך מוכר.

לתכנית העסקית חשיבות רבה גם מבחינת היזם עצמו, מאחר והיא ממקדת אותו, מבהירה לו מהם מטרותיו העסקיות, הכלכליות, השיווקיות, מהם המכשולים העסקיים העומדים בפניו לרבות תנאי שוק, מתחרים וסיכונים כגון שינוי בעלויות חומרי גלם, שינויים רגולטורים צפויים, ועוד.כמו כן, התכנית מאפשרת ליזם לתחום בזמן את השגת יעדיו – ולבחון כל העת האם הוא עומד במטרות שהציב לעצמו בתוכנית העסקית או, שמא, הוא בפיגור והתפתחות העסק איננה תאמת את התחזיות – מה שיאפשר לו לתקן את המצב במהירות, בטרם יחמיר עוד יותר.התוכנית ממחישה בצורה ברורה נושאים חשובים, מבליטה אותם ובמידת הצורך מוכרת אותך ואת המיזם שלך למשקיעים.

אז זה אולי נראה לנו ממש טפשי בהתחלה כי מה כבר אנחנו עושים? אבל כדי שנעשה בהלימה ליכולת , לכישרון, ליצירתיות ולא נלך בדרך לא דרך כבר מההתחלה... תוכנית עסקית.